Halloween w Krakowie. Jak go spędzić?

Redakcja

17 maja, 2024

Halloween to świetna okazja do zabawy. Warto ten wieczór spędzić w Krakowie, który oferuje wiele mrocznych miejsc do odwiedzenia, a także stworzone specjalnie na Halloween atrakcje, dla osób w każdym wieku.

Chociaż Halloween nie jest w Polsce tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych, to jednak coraz częściej możemy spotkać się z dekoracjami na Halloween czy nawet specjalnymi wydarzeniami z tej okazji. Atmosferę Halloween świetnie można poczuć w Krakowie. Gdzie warto się udać?

Wizyta w Domu Strachów

Czy może być miejsce, które bardziej kojarzy się z Halloween niż Dom Strachów? Aby go odwiedzić nie trzeba już specjalnie jechać np. do któregoś z parków rozrywki, gdyż Dom Strachów znajduje się w centrum Krakowa przy ulicy Floriańskiej. Oferuje on kilka poziomów trudności, dla osób bardziej lub mniej odpornych na strach. Dom Strachów to interaktywna atrakcja nawiązująca do horrorów, z tematycznymi pomieszczeniami i zagadkami do rozwiązania. Po zabawie w Domu Strachów można na miejscu napić się też piwa czy samodzielnie stworzonego drinka Halloween.

Tajemnice Starego Miasta z przewodnikiem

Podczas Halloween warto wybrać się w Krakowie na tzw. Creepy Kraków Tour, aby odkryć mroczne zakamarki Starego Miasta i poznać nieraz mrożące krew w żyłach opowieści z historii miasta o średniowiecznych torturach czy seryjnych zabójcach krążących po mieście. Creepy Kraków Tour to 2-godzinny spacer, po którym z pewnością jeszcze długo nie będzie można zasnąć. W taki dzień jak Halloween warto też odwiedzić Podziemia Krakowskiego Rynku czy wybrać się na Cmentarz Rakowicki na słynny spektakl Dziady w specjalnej oprawie.

Zabawa w Escape Room

Escape Room to rozrywka, która zyskała ostatnio na popularności. W Krakowie znajduje się kilka tego typu miejsc o różnej tematyce. Można się zdecydować np. na Escape Room osadzony w świecie Harrego Pottera, Indiana Jonesa czy Jamesa Bonda. Na wieczór Halloween świetnie sprawdzi się np. Escape Room Skrzynie Umarlaków, Anatomia Zbrodni czy Krakowska Bestia.

Przebierana impreza w stylu Halloween

Kraków to też liczne imprezy w klimacie Halloween np. z obowiązkowymi przebraniami za postacie z horrorów czy legend. Warto wykazać się kreatywnością i postawić na oryginalne przebranie, niektóre stroje można wypożyczyć. Dobrze można się jednak bawić także bez przebrania, decydując się jedynie np. na specjalny makijaż w mrocznym klimacie np. w stylu zombie, truposza czy nietoperza. Konieczny będzie tutaj czarny eyeliner, ciemne cienie do powiek czy czerwona pomadka do ust. Będąc w Krakowie warto wybrać się na największy w Polsce festiwal Halloween Trick or Fest, gdzie na każdego uczestnika czekają koncerty, pokazy magików, maratony filmowe, domy strachów, a także tematyczne smakołyki i liczne psikusy.

Wizyta na farmie dyniowej

Jak Halloween to obowiązkowo dynie. Dlatego warto się wybrać na jedną z dyniowych farm pod Krakowem, gdzie można sobie zrobić zdjęcie z tym najpopularniejszym symbolem Halloween. Na farmie dyniowej można zobaczyć dynie giganty, zgubić się w specjalnym labiryncie z kukurydzy, pobawić się w słomie, przejść magicznym tunelem z wyglądającymi jak lampiony wiszącymi tykwami, a na koniec odwiedzić dyniowy sklep. Miejsce to zapewni wiele atrakcji zarówno małym, jak i tym nieco starszym.

Artykuł przygotowany przez pantera strony.

Polecane: