Droga św. Jakuba

Redakcja

13 stycznia, 2024
Pielgrzymowanie jest częstym zjawiskiem w Polsce, szczególnie w okresach lata. Wtedy wielu Polaków idzie w różne miejsce kultu Bożego, by prosić o łaski dla siebie oraz swojej rodziny. Dużym plusem jest to, że jest na tyle wiele miejsc, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niekoniecznie nawet musi być to Polska, bo są wyjazdy zagraniczne, czego przykładem jest Santiago de Compostela, czyli Droga św. Jakuba, o której powiemy sobie więcej.

Pielgrzymowanie w ramach Dróg św. Jakuba

Decyzja o pójściu na pielgrzymkę jest poważnym krokiem. O ile droga jest krótka to nie ma to tak wielkiego znaczenia, jednak gdy droga jest dłuższa, to sprawa wygląda o wiele inaczej. Nie ma co ukrywać, że niektórzy patrzą na pielgrzymów ze zdziwieniem oraz podziwem. Przede wszystkim jednak niektórzy woleliby pojechać na wakacje, zamiast poświęcić urlop na pielgrzymkę. Droga św. Jakuba to naprawdę wielkie wyzwanie, ponieważ to wiele dni chodzenia, więc należy być dobrze przygotowanym.

Z Małopolski na Santiago de Compostela

Masowe pielgrzymki, w których chodzimy wraz z towarzyszami podróży sprawiają, że łatwiej jest nam na duchu i możemy z kimś porozmawiać. Wyjazd z Małopolski na Santiago de Compostela w formie zorganizowanej zdecydowanie odciąża i niekoniecznie musimy zajmować się najprostszymi sprawami. Tak jak jednak wyżej powiedzieliśmy, to ważne wyzwanie i bez treningu trudno o to, aby dojść do mety i skończyć pielgrzymkę z sukcesem. Mamy jednak nadzieję, że Droga św. Jakuba będzie dla was na tyle wielką motywacją, że nic i nikt was nie powstrzyma.

Polecane: