Wycieczka na Bali – ulubione miejsce turystów z całego świata

Redakcja

5 czerwca, 2024

Wakacje, urlop, podróże i zwiedzanie to przede wszystkim odpoczynek, oderwanie się od codziennej rzeczywistości i pełen luz, który towarzyszy w dalekich podróżach. Aby pobyt w pięknej Indonezji, kraju tysiąca wysp o zróżnicowanej kulturze i geografii, był niezapomniany, warto zadbać o kilka spraw jeszcze przed wyjazdem, a także zwrócić uwagę na kilka kwestii zaraz po dotarciu na miejsce. Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszy się Bali, które odwiedzają co roku miliony wczasowiczów.

Jak się przygotować do ekskluzywnej wycieczki na Bali?

Przygotowując się do wycieczki na Bali, warto zaopatrzyć się w obowiązującą tam walutę – rupię indonezyjską (IDR). W wielu miejscach na wyspie nie można płacić kartą, dlatego warto mieć przy sobie gotówkę. Sprawdzoną praktyką jest wymiana złotówek na euro lub dolary, a następnie zakup lokalnej waluty po przylocie.

Wybierając się w egzotyczne zakątki świata, trzeba przygotować się na niewygody związane z długim lotem, brakiem dostępu do sklepów i gorącym klimatem. Przed wycieczką na Bali warto sporządzić listę potrzebnych rzeczy. Należy zaopatrzyć się w zapas przyjmowanych leków, które powinny być umieszczone w bagażu podręcznym, oraz odpowiednią ilość wygodnej odzieży wykonanej z naturalnych, przewiewnych materiałów. Nie wolno zapominać również o kremach z filtrem UV.

Wycieczka na Bali – jaki termin wybrać?

Wyprawę najlepiej zorganizować od kwietnia do listopada, kiedy panuje pora sucha. Dzięki stosunkowo niskiej wilgotności powietrza upał nie jest wtedy tak dokuczliwy. Jeśli jednak zapadnie decyzja o wyjeździe między październikiem a kwietniem, również można liczyć na piękną pogodę, ponieważ średnia roczna temperatura wynosi 28-30 st. C. Intensywne opady występują jedynie od grudnia do połowy lutego. Szczytem sezonu jest sierpień.

Jeżeli ktoś chce lecieć na wakacje tam, gdzie zawsze jest ciepło i słonecznie, Bali będzie idealnym kierunkiem. Najlepiej wtedy, kiedy pojawi się najlepsza promocja na bilety lotnicze, które stanowią poza opłatą za hotel największy wydatek całej wyprawy. Planowany termin wakacji na Bali powinien uwzględniać możliwość wzięcia urlopu w pracy, aktualne ceny biletów lotniczych, a także unikanie szczytu sezonu turystycznego i pory deszczowej. Poza tym, na Bali można przylatywać praktycznie przez cały rok.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę na Bali?

Turystów podróżujących na Bali zachwyca przede wszystkim tropikalna przyroda porastająca szczyty wulkanów oraz rajskie plaże idealne do relaksu w promieniach słońca. Oprócz malowniczych krajobrazów i krystalicznie czystych wód Oceanu Indyjskiego, na wyspie można zobaczyć ponad 20 tysięcy świątyń i podziwiać piękną tradycyjną architekturę. Na szczególną uwagę zasługują takie zabytki jak Pura Belanjong, Pura Segara oraz Pura Batukaru w Tabanon.

Podczas dłuższych wakacji na Bali warto zaplanować wycieczki do lokalnych rezerwatów przyrody, takich jak Treetop Adventure Park czy Sacred Monkey Forest Sanctuary, zamieszkiwany przez małpy. Zwiedzających zachwycą niesamowite krajobrazy ze szczytu Agung. Ciekawym miejscem jest również kompleks świątynny Tirta Empul, znany z filmu „Jedz, módl się, kochaj”. Wakacje all inclusive na Bali to idealna propozycja dla osób marzących o hotelowym wypoczynku z bogatą ofertą rekreacyjną w jednym z najpiękniejszych zakątków świata.

Artykuł sponsorowany.

Polecane:

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.